METODOLOGIA, CZYLI CZEGO UŻYWAMY

DIAGNOSTYKA ORGANIZMU

Poziom pH

Zbyt wysoki poziom toksyn w organizmie sprawia, że jest on coraz bardziej obciążony.

To przeciążenie z czasem przeradza się w ciągłe przemęczenie, drażliwość, aż ostatecznie przeradza się w to, co znamy, jako chorobę. Czyli utratę zdolności organizmu do optymalnego funkcjonowania i realizowania swoich podstawowych funkcji.

Zweryfikowanie bieżących obciążeń jest banalnie proste i każdy powinien robić to regularnie. W trakcie diagnostyki uzupełniamy w ten sposób wiedzę na temat organizmu pacjenta.

Skład ciała

Zaczynamy zawsze od weryfikacji 17-stu podstawowych parametrów składu ciała. Dzięki temu z łatwością możemy zweryfikować potencjalne ryzyka oraz odchyły od optymalnego poziomu i błyskawicznie przekazać pierwsze rozwiązania, aby poprawić swój stan zdrowia.

Irydologia

Nasz organizm to seria powiązanych i wpływających na siebie organów wewnętrznych. Okazało się, że mają one swoje odbicie w tęczówce oka i da się z niej wyczytać stan poszczególnych organów.

Dzięki temu unikamy wynalazków w rodzaju jakichś „biorezonansów” i tego rodzaju pomysłów, które bardzo trudno zweryfikować – a zamiast tego możemy dosłownie zobaczyć na własne oczy, co siedzi w człowieku.

Nie wiemy, czy oczy są rzeczywiście zwierciadłem duszy, ale wiemy na pewno, że są zwierciadłem stanu organizmu człowieka. I to nam w zupełności wystarczy, aby móc wykonać kolejny krok diagnostyczny.

DIAGNOSTYKA MENTALNA

Recall Healing

W oparciu o stan wewnętrznych organów, jesteśmy w stanie namierzyć potencjalne źródła traum, które blokują pełne kodowanie białek w DNA. Co w praktyce przekłada się na powstawanie konkretnych zaburzeń w funkcjonowaniu ciała i jego układów.

Recall Healing jest metodą diagnostyczną opartą o wieloletnie empiryczne badania Gilberta Renaud, który stworzył obszerną bazę wiedzy na temat tego, jak konkretne czynniki psychiczne przekładają się na konkretne zmiany w organizmie.

Nadal weryfikujemy to rozwiązanie, natomiast nasza praktyka pokazuje, że trafność diagnoz mentalnych opartych o to narzędzie jest zaskakująco skuteczna. A to jest wystarczający argument, aby korzystać z pomocy tej metody.

Zdecydowanie ułatwia nam ona życie i skraca czas dotarcia do przyczyn psychologicznych, które często są ukryte, zbagatelizowane, zapomniane lub wyparte przez naszych pacjentów.

ODŻYWIENIE I REGENERACJA ORGANIZMU

Zdrowy sen

Bez dobrego snu nie ma mowy o dobrym zdrowiu, to jest podstawa zawsze. Istnieje szereg istotnych czynników, które warto znać i wdrożyć do swojej codziennej praktyki zasypiania oraz snu.

Istnieje także zestaw rozwiązań, które mogą poprawiać jakość naszego snu, jeżeli istnieją jakieś istotne czynniki, które nam go utrudniają.

Weryfikacja nietolerancji pokarmowych

Dieta zgodna z grupą krwi pomaga namierzyć produkty, które mogą powodować reakcje zapalne w organizmie.

Stopniowe odstawianie i zastępowanie wybranych produktów innymi pomaga dotrzeć do optymalnej i dopasowanej do danej osoby diety, w której jemy to, co lubimy, ale jednocześnie to, co nam służy.

Suplementacja

Uzupełnienie organizmu o substancje odżywcze, których potrzebuje, a których sam nie produkuje i w które nasza dieta praktycznie zawsze jest zbyt uboga.

Im większe niedobory, tym większa jest potrzeba szybkiego uzupełnienia tych braków, a później utrzymania optymalnego poziomu w trakcie reszty życia.

TERAPIA MENTALNA

Analiza i pierwszy przełom

Kamienie milowe

Weryfikacja procesu